Wielkanocny stół – dekoracje wielkanocnego stołu

Wyjątkowość Wielkanocy kryje się w chwilach spędzonych z najbliższymi, zwłaszcza podczas spożywania świątecznego śniadania. Nie bez znaczenia pozostaje więc to, w jaki sposób udekorujesz wielkanocny stół. Zobacz nasze pomysły na oryginalną zastawę i inspiracje dla świątecznych aranżacji!

O ile święta Bożego Narodzenia kojarzą się z jednym zestawem kolorystycznym, o tyle Wielkanoc daje nam większe pole do popisu w wyborze wzorów, barw i dekoracji. — mówi Renata Mikuś stylistka wnętrz marki Dekoria – Dekorowanie stołu świątecznego może więc okazać się świetną zabawą! Można go bowiem zaaranżować w dowolnym zestawieniu barw, decydując się na rozmaite style i wybierając różnorodne dodatki. Wystarczy jedynie puścić wodze fantazji…

Pastelowa wiosna

Dekoria.pl, siedzisko Marcin na krzesło

Wielkanoc to święto, które jak żadne inne kojarzy się z kolorami! Nasze domy zdobią wówczas kolorowe pisanki, kolorowe kwiaty i kolorowe dekoracje. Wybierając zastawę świątecznego stołu, możesz więc postawić na pełną uroku pastelową aranżację. Na białym obrusie ułóż bieżniki i serwetki w barwie przywodzącej na myśl wiosnę — żółtej jak kaczeńce, zielonej jak trawa lub niebieskiej jak bezchmurne niebo. Doskonałym wyborem będą też wszelkie tkaniny w kwiaty. Możesz postawić na przykład na zdobione różami poszewki na poduszki czy pokryte fiołkami pokrowce na krzesła.

Wielkanoc w krainie czarów

Dekoria.pl, dekoracja Rabbit Ballerina 30 cm

Święta wielkanocne mają w sobie coś z baśni, prawda? Po ponurej zimie przychodzi wiosna, która zasypuje nas kwiatami, oblewa słońcem i raczy śpiewem ptaków. Twój stół wielkanocny również może być jak z bajki! Wystarczy, że do jego dekoracji wybierzesz dodatki jak z krainy czarów: bieżniki w kwieciste wzory, kolorowe pokrowce na krzesła i tematyczne figurki. Świetnie sprawdzi się tu również pięknie zdobiona porcelana, kolorowe naczynia oraz wszelkie złote i srebrne dekoracje stołu: wazony, patery i tace. Użyj tylko swojej wyobraźni!

Wystrój w stylu retro

Dekoria.pl, obrus prostokątny Vintage 70’s

A może mały powrót do przeszłości? Nietypowym, ale stylowym i modnym pomysłem na aranżację stołu, będą dekoracje w stylu retro. Niezbędny będzie tu bieżnik lub obrus w kolorowe wzory i naczynia w wyrazistej barwie. Pamiętaj też o tym, że styl retro kryje się w szczegółach. Na świątecznym stole, obok pisanek, przemyć więc stylizowane na lata 80 kryształowe szklanki i kieliszki, designerski wazon na kwiaty czy materiałowe serwety w typowe dla minionych dekad zygzaki.

Zielono mi

Dekoria.pl, bieżnik prostokątny Tropical Island

Do dekoracji świątecznego stołu możesz wykorzystać także najmodniejszy kolor w tym sezonie, czyli zieleń! Żywa i wyrazista barwa świeżej trawy z pewnością doda aranżacji wiosennej energii, jednocześnie tworząc stylowy i elegancki wystrój. W tym celu wykorzystaj w materiały i dodatki z motywem liści i kwiatów. Świetnie sprawdzi się tu na przykład obrus w liście czy siedziska na krzesła w kolorze oliwki. Dekoracje stołu możesz też rozszerzyć poprzez odpowiednio dobrane zasłony na okna czy rolety rzymskie w podobnej kolorystyce, co stworzy niezwykle oryginalną aranżację.

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *