1,5% podatku – co to za kwota?

Rozliczenia, podatki, PIT-y. Nikt tego nie lubi. Czy można by było przy tym zrobić coś dobrego? Można! Przekazać 1,5%!

1,5% podatku, a nowe przepisy

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wraz z końcem roku napływają do nas zewsząd liczne prośby o wpłatę 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jednak warto wiedzieć, że wraz z Nowelizacją Nowego Ładu Podatkowego, mającą miejsce w maju 2022 r. kwota została zmieniona.

Teraz podatnicy mają możliwość przekazania aż 1,5% podatku należnego fiskusowi na wybrane przez siebie organizacje. Co ważne, nie wiąże się to z żadnym dodatkowym obciążeniem. Wypełniając coroczną deklarację PIT, wystarczy tylko zaznaczyć odpowiednią rubrykę, aby kwota zamiast do budżetu państwa, wpłynęła na konto organizacji prospołecznej.

1,5% podatku, a tak wiele znaczy

Okazuje się, że około połowa społeczeństwa nie korzysta z możliwości dofinansowania organizacji pożytku publicznego poprzez oddanie 1,5% podatku, a to ogromne wsparcie. Niezależnie czy kwotę przeznaczysz np. na hospicjum, rehabilitację osób z niepełnosprawnościami, czy schronisko dla psów, zawsze będzie to szczytny cel.

Wybór organizacji pożytku publicznego, proszących o wsparcie jest naprawdę wiele. Jeśli rozliczasz się sam, prawdopodobnie przy wypełnianiu deklaracji przez komputer, system sam Ci je wyświetli. W czasach galopującej inflacji, pogłębiającej się biedy i niepokoju o przyszłość, masz okazję bardzo pomóc, bez ponoszenia żadnych własnych kosztów.

Może chcesz wesprzeć rehabilitację i leczenie? Zakup leków, środków medycznych, sprzętu rehabilitacyjnego, opłata badań, operacje oraz praca z terapeutą rehabilitantem to jedne z potrzeb podopiecznych: https://procent.rehabilitacjaopole.pl/. Teraz takie wydatki są szczególnie ważne, gdyż wielu osób po prostu nie stać na podstawowe potrzeby, a leczenie i rehabilitacja wydają się nieosiągalnym luksusem. Czy życie w sprawności i bez bólu to tak wiele?

Pomożesz przywracać zdrowie i sprawność? Nie czekaj! Wpłać 1,5% podatku!

About the Author: admin

You might like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *